Socmed novinky v kostce

Na sítích jako je Facebook a Instagram se teď dějou šílenosti skoro každý den. Několikrát jsem zaznamenala, že něco, co nešlo v pondělí najednou v pátek šlo. Nebo že se objevila novinka ve středu v angličtině v Nápovědě Facebooku a v pátek už mi ji cpali do Business Manageru, abych jí použila do reklam.. Je to prostě masakr. A co se tak všechno děje?

Instagram Stories.

Na vykradení konceptu Snapchatu jsme si už asi všichni zvykli. Původně šlo „jen“ o překlopení videí na 24 hodin. Teď ale Instagram přišel s několika novinkami.

1) Dřívě na Instagram Stories nešlo přibližovat. Teď už jo.
2) Přihodili vedle natáčení videa a pořizování fotek i aplikaci Boomerang. Osobně jsem ji měla i předtím, ale nepoužívala jsem ji tolik jako teď, když tam můžu switchnout hned a nestojí mě to čas otvírání appky vedle.
3) Mizející zprávy. To je hned po konceptu videí na 24 hodin, stěžejní loď Snapchatu.
4) Jde tagovat ve videích a fotkách s tím, že se dvěma kliky dostanete přímo na otagovaný profil na Instagramu a s tlařítkem zpět se dostanete do rozkoukané Stories..
5) Ověřené profily můžou ze Stories lidi rovnou poslat na svůj web.

Facebook.

Mění toho tolik, že nevím, kde začít..

1) Objevily se nové záložky Obchod a Služby. Do budoucna se mluví i o záložce Práce (Hiring / Job offer). Služby i produkty v obchodu mají jednu velkou věc.. Tedy že uživatele o daném produktu můžete informovat kdykoli, kdy mu servírujete content. Produkty i služby totiž můžete tagovat k příspěvkům, můžete produkty natagovat přímo na fotce a co je super, tak vidíte produktovou fotku, název a cenu a jediným klikem se o produktu můžete dozvědět víc.. A ještě pořád vás Facebook drží u sebe.. Nikam do webových stránek firmy pro tyhle informace jít nemusíte. Facebook ze sebe už delší dobu dělá monopol, kdy se vnímá nejen jako perfektní inzertní plochu, ale chce, abyste tu našli úplně všechno. Aktuálně se testují platební platformy, které by se dali využít i na Facebook, abyste už němuseli odejít vůbec, ale jídlo, oblečení i další věci rovnou nakoupili tady. Trochu creepy.. ale člověk je bytost dost líná a stím Facebook okavidně dost počítá..

Nasazený Obchod ke shlédnutí: Obchod Blakk Shop
Nasazené Služby ke shlédnutí: Služby UniCredit Bank

2) Instant Articles je něco, co mě fascinuje hned vedle botů už nějakou chvíli.. Jedná se o články, které mají rychlejší zobrazení, jsou označené bleskem v kolečku a na mobilu vám vyjedou při rozkliknutí z pravé strany. Zatím se dají přidat jen přes API, ale vypadá to na změnu. Je to zase způsob, ajk uživatele informovat a přitom vám neuteče z Facebooku. Dobrý pro periodika tipu Proženy, Muži v česku a třeba i blogy.. Co je ale nejdůležitější, dají se z toho prý vytvářet publika a všeobecně je to skvělej nástroj pro získávání dat.. Říkal Facebook.. já to ještě netestovala. 🙂

… je toho fakt hodně, tak já vám o dalších věcech povím zas příště, jo? 🙂

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..