Co čtu?

Nejsem žádný superknihomol, ale řekla jsem si, že vám sem hodím nějaký doporučení na knížky, který mě ba! 🙂 Miluju fantasy! Miluju jednorožce, kouzelníky, elfy, čaroděje a vše kolem nich. Vždycky jsem chtěla v takovém světě žít, a tak se do nich dostávám skrz knížky. Navíc miluju, když ten svět má vytvořenou vlastní historii, propletené příběhy, vlastní jazyk (nebo víc! <3) a chytlavý občas teda i jednoduchý děj. 😀

V posledních 3 letech moc nečtu. Přišlo mi, že není co. Hold mi došel celej Harry Potter, Eragon a už ani nemám přístup ke knihovně plné Zeměplochy. A když jsem jela na chatu, vzala jsem si s sebou pár svých nových oblíbenců a pokud jste podobní mentálové na tyhle světy jako já, tyhle knížky by se vám mohly líbit! 🙂

Ben Aaronovitch – série Řeky Londýna

Pokud jsi fanda čarodějů, kouzel, Pána Času a jeho vtip ti neni cizí, pak tě tohle bude rozhodně bavit. Mám za sebou všechny 4 vydané díly a neuvěřitelně mě to chytlo. Původně jsem je koupila Radkovi. K narozeninám, k výročí, k svátku a tak. Aby měl co číst. Mno…

No… tak jsem to začala číst já. A je to fakt super! Na začátku jsem musela být trochu trpělivější, protože zvyknout si na pasáže, kdy hlavní hrdina popisuje do detailů architekturu Londýna je občas trochu těžší než jsem zvyklá. Do příběhu vás ale vtáhnou okamžitě a za mě rozhodně 100 bodů z 10! 🙂 Celou sérku seženeš -> TADY!

Terry Pratchett – Pastýřská koruna

Na Zeměploše jsem nejvíce podlehla čarodějkám a Nac Mac Fíglům (zvláštní druh víl, jejichž největší radostí je pít, krást a bojovat). Nac Mac Fíglové mají fantastický překlad jejich řeči – hatmatilky do něčeho u čeho se řežu smíchy vlastně pokaždé! K Zeměploše a jejím kouzlům mě dovedl můj ex ex.

Pastýřská koruna je poslední knihou Terryho Pratchetta. Napsal ji během posledního roku svého života, ještě předtím, než začátkem roku 2015 podlehl neodbytné a atypické formě Alzheimerovy choroby. Je skutečně obrovská škoda, že už žádné příběhy (nejen) s Toničkou nebudou. Protože byla skvělá. <3 Stejně tak i Bábi Zlopočasná (fňuk!) a Stařenka Oggová (která mi v některých ohledech připomíná paní Weasleyovou! 😀 ) Pokud máš rád fakt vtipný věci, zkus začíst knížkou Svobodnej Národ! 🙂 Skvosty Terryho Pratchetta seženeš například -> TADY!

Terry Pratchett / Neil Gaiman – Dobrá znamení

K týhle knížce nemám už skoro co říct. Já, člověk, co není úplný knihomol, jsem tuhle knížku četla 13x. je skvělá a pokaždý v ní najdu něco novýho. Doporučuju! Moc! <3 Neveříš? Vyzkoušej a dej pak echo. Na Dobrých Knihách stojí necelý 2 stovky. 🙂 -> TADY!

 

Dejte vědět, jestli máte takový knížky taky rádi a nebo jestli máte nějakej tip na knížky, co by se mi mohly líbit. 🙂

1 reply
  1. Věra
    Věra says:

    Jejej, skvělý! Nemůžu/neumím číst fantasy, ale dítě to pořád chce. Je to pro desetiletý děti? Nebo máš něco v rukávu? Hraničářův učeň přečten, Hobit taky, Harry dávno, Narnie. Já jich víc neznám 🙂 Zeměplocha – je to pro děti? A nebo ta Dobrá znamení?

    Odpovědět

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..