Digitální akademie vol 1

Tenhle článek jsem chtěla napsat už asi stokrát. Připravenej příspěvek, tu mám už od půlky prosince. #nekecám Ale nějak jsem se k tomu nemohla dokopat. #klasika Tak tedy, co je to ta Digitální Akademie, kterou vás spamuju na Instagramu a Facebooku?

Digitální Akademie

Digitální Akademie je 3 měsíční projekt Czechitas, díky kterému se naučíte myslet. Jeho obsahem je naučit holky maximum k tomu, aby se mohly stát Datovýma Analytičkama. Alespoň juniorníma. Tak je to oficiálně. Moje verze je taková, že nám tu tak hezky otevřou hlavu a otevřou zároveň s ní i dveře k oborům, který jsme ani netušily, že by nás mohly zajímat.

A jo, píšu všude Y. To je naschvál. Je to projekt jenom pro holky. Diskriminace? Pánové, vy už v těchhle oborech jste. My chcem taky! 😀 Prej. No. Já už teď teda rozhodně jo!

 

Učíme se základy Python, SQL, práci s databázema, učíme se jak data najít, získat, vyčistit, zpracovat a to nejen v nich umět číst a přemýšlet o nich, ale i je vizuálně odprezentovat například v Tableau, Power BI a GoodData.

Až vyrostu bude ze mě Analytik!

Tím si nejsem úplně tak jistá, ale rozhodně budu mít přehled o datech, jaký se mi předtím ani nezdál. #epic Největší kouzlo opravdu vidím v tom, že by mě normálně ani nenapadlo, že mě budou některý ty věci bavit. <3 A že se v určitých oblastech (na které jsem až díky DA přišla, že vlastně existují!) chci rozhodně orientovat a chci se jim hlavně začít věnovat ve svý práci. Původně jsem si myslela, že mě bude bavit vizualizace dat. Vzhledem k mý práci předtím i teď, ale zatím mě nejvíc uchvátilo něco úplně jiného. To povím příště 😛  #počkejsi

Osobně ani nevím, za kým (a jestli vůbec) v mým normálním světě jít, aby mi vysvětlil všechny ty věci, co se učíme, od takových základů. Většinou už se člověk ptá na něco konkrétního a u mě klasicky vždy platilo, že jsem našla někoho, kdo tomu rozumí a požádala ho o spolupráci. Nikdy mě vlastně nenapadlo, že bych tomu sama mohla rozumět. 

Vždycky musíš znát otázku!

Když máš data, musíš umět položit tu správnou otázku. A to je něco, co mě fascinuje. Když dostanete data zákazníků, data objednávek a k tomu třeba data z prodejen, dají se s tím dělat neuvěřitelná kouzla! A to nejen to, že zjistíte, který zákazník si koupil jakou knihu a kde. A to je svět, který mě začal kurevsky bavit. 🙂 Taky si zároveň s tímhle začnete uvědomovat jaká všechna data člověk světu dává. Protože dohledat se dá dneska skoro všechno.

A tak teď chodím s dalšíma 29 holkama každý pondělí, úterý, čtvrtky a víkendy do Paralelního Polisu (díky kterýmu jsem začala navíc sledovat i kurz Bitcoinu!) , EY, Avastu a to celkem na cca 16hodin týdně na výuku, abych se naučila přemýšlet o datech jinak! Je to záhul #jakHOVADO , ale je to skvělý! <3 Miluju to! Jsem fakt ráda, že v Digitální Akademii můžu být a btw.. jsem vždycky ukrutně pyšná, že můžu říkat „Sorry, večer nemůžu, jdu do školy.“ 😀

 

Pokračování? Bude. #čestnýskautský Příště vám víc řeknu jak to (ne)zvládám já osobně s prací a DA.

Pac a pusu

______

Všechno o Czechitas najdeš na jejich webu ZDE. A rozhodně doporučuju sledovat i jejich fejsík ZDE!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..