Žij své sny!

Jasně, žít své sny chce každý. Takové ty vysněné cíle máme asi každý. U mě je to ale ještě o kus dál. Nadpis tohohle článku zní sice hodně myslitelsky, ale hned vám řeknu, proč to u mě není jen myslitelská věta a myšlenka, ale reálnej život!

Mě se skutečně už asi půl roku zdá, jak školim, učim a přednášim. Fakt! Dost často se ráno probudim s tím „Ráďo! Já jsem v noci zase přednášela!“ nebo „Tyvole, Radku! To bylo hustý školení!“ 😀 Dost často se mi právě ve snech objevují nápady, které se snažím hned zapsat a i do školení implementovat. Třeba mě v jednom snu napadlo, že jsem na školení začala dělat workshopy. Nebo že jsem nechávala účastníky školení, aby vytvářely redakční plány,… A obojí jsem okamžitě zařadila do rozvrhu školení! Myslím, že je to tím, že se snažím chodit na různé konference, kurzy, přednášky a to nejen offline ale i online a hodně okoukávám jak prezentující mluví, jak gestikuluje, kolik času nechává na doznění informace, jakým způsobem zapojuje publikum,… A možná právě proto se mi pak zdají takové sny, které jsou pro mě fakt hodně inspirativní. 🙂

Jak jsem psala už v minulém článku, tak jsem začala školit. Školím sama na sebe a využívám všechno, co znám. 🙂 Začalo to už před přibližně půl rokem, kdy kamarádi potřebovali, abych jim vysvětlila a proškolila je na reklamy na Facebooku. Když jsem po nich ale chtěla přístupy do Business Manageru, abych mohla udělat nějakou analýzu jejich aktuálního chování a chování reklam a cílových skupin, narazila jsem na problém. Business Manager neměli. Sice párkrát něco propagovali, ale jen přes button „Propagovat příspěvek“ a žádná data neměli. Tehdy jsem se rozhodla, že je ráda proškolim, ale od A po Z. Protože když neznáš všechna dostupná fakta (množství lidí, cílové skupiny, formáty příspěvků,…) nemůžeš úplně s klidným srdcem správně nasadit reklamu. Tehdy vznikla nějaká BETA verze mého školení a tu od té doby rozvíjím, vylepšuju a postupně i testuju na dalších svých studentech. 🙂

Celkem jsem k dnešním dni proškolila 46 lidí (žádný big čísla tu nečekejte, fakt začínám 😀 ) a celkem jsem takhle díky školení pomohla 13 brandům. Odškolila jsem kolem 100 hodin.

Rozhodla jsem se, že chci víc pomáhat lidem chápat svět sociálních sítích a sepsala jsem si kompletní osnovu školení a rozhodla se že svůj brand Jsemandrea rozšířím i o školení a konzultace pro firmy a v kalendáři začínám plánovat i veřejná školení. První veřejné školení by mělo být koncem června, pro kapacitu do 20 lidí, za cenu 1 000Kč/os a bude to celodenní školení, tedy na cca 6hodin.

Ještě bych chtěla vypíchnout jednu super důležitou věc, díky který z tohohle článku udělám asi stokilometrovej a dopředu se omlouvám. Ale je to fakt důležitý a k tématu! 🙂

Proč mě vůbec napadlo, že budu školit, a co mě utvrdilo v tom, že to fakt dělat chci. Energie!

Zní to hrozně duchařsky jo… chápu 😀 … ale! V lednu mě oslovili jedni kamarádi, že by chtěli trochu nakopnout sítě svý kapely. Kluci jsou 4. Tři z nich neměli v té době Instagram. Facebook téměř všichni z nich používali sporadicky a hlavně jako komunikační nástroj. Obsah, který se objevoval na jejich stránce nebyl úplně supr a už vůbec ne promyšlený nebo častý.

Tihle kluci prošli mým mega BETA kurzem. Na našem prvním školení si instalovali Pages, Instagram a objevovali se mnou sítě jako třeba Snapchat a možnost Instagram Stories. Bylo to hodně náročný, protože to bylo moje první školení a kromě mojí nervozity jsem hrozně moc bojovala s tím, že kluci jsou úplně mimo moji „socmed freaks“ bublinu, ve které jsem se tehdy několik měsíců primárně pohybovala. Ono vás to docela dostane zpátky na zem, že né každý ví co je to Carousel, Stories, Boomerang a cílovky. A já hned na první dobrou dostala takovejhle materiál. TO, co mě na tom nejvíc posouvalo byl fakt, že kluci měli OBROVSKOU motivaci se to naučit. Chtěli se to učit a hltali každé moje slovo. – Moje ego skákalo blahem! – Na druhou stranu jsem ochutnala i pocit neskutečně obří zodpovědnosti, která na mě díky tomu spadla.

S jejich motivací ale rostla i jejich skutečná akce, která se odehrávala vlastně hned po našem prvním školení. Kluci si mezi sebou vytvořili „Službu na Stories“ a tak každý den někdo z nich přidává něco na jejich společné IG Stories. Vytvářejí najednou videa(!!!), kterými zvou na koncerty! A co víc, vytvářejí je tak, že jsou do 15-20sec! <3 Začali sami přidávat fotky a videa na Instagram. Fotí vše důležité, co se kolem nich děje a kde jsou. A to nejen na místech jako je rádio, kde mluví, ale i ze zkušebny, natáčejí se u různých blbostí a jejich fanoušky to baví! <3

A když jsem si poprvé uvědomila, jak mi vyhrkly slzy štěstím (jo, tyvoel, jsem děsnej cíťa!!) s jejich prvním Stories nebo jejich prvním videem na IG, … kluci, co si na našem prvním školení instalovali Instagram … tak jsem se rozhodla, že ta energie, kterou mi oni vracejí prakticky každým jejich příspěvkem mi stojí za tu zodpovědnost, za ten čas příprav celého školení a za ty nervíky během školení.

Tak snad jste se tu zas dozvěděli něco zajímavýho a moc se omlouvám za tak dlouhý příspěvek! <3 Mějte krásný den!

Pac a pusu!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..