Digitální Akademie vol.3 – Moje stáž v Nestlé

Tak jsem byla na týden v Nestlé!

Pokud máte v plánu jít do dalšího kola Pražské Digitální Akademie a o online marketingu toho moc nevíte, ale chcete, pak doporučuju jít na stáž právě do Nestlé. Pro vás, kteří se chystáte do jakéhokoli kola Digitální Akademie, mám pro vás důležitou zprávu!

Speed Dating

Na speed datingu (event, kde si vybíráte stáž a mentora na závěrečný projekt) se HODNĚ ptejte a fakt čtěte a poslouchejte, co vás na stáži čeká!

Já jsem se zasekla na tom, že mě zajímá, jak přistupují k marketingu a hlavně k onlinu v Nestlé tak nějak víc do hloubky. A už jsem si nepřečetla, že většina stáže jsou ZÁKLADY marketingu a hlavně vizualizace dat.

Kromě poměrně krkolomného úplného začátku (klidně povím osobně) to byl týden plný velké spousty informací o nějrůznějších divizích a značkách pod brandem Nestlé. Dozvěděli jsme se, jak pracují nejen v části marketingu s daty a to u značek jakými jsou například Purina nebo Nespresso. <3

Stáž v Nestlé trvala od pondělí do násedujícího úterý a to celkem v počtu 40hodin. Dodnes nechápu, jak to slečna Daniela z Nestlé (která měla naši stáž na starosti) zvládla celé ukočírovat a to včetně blokování všech místností a veškerého timingu, který seděl na vteřinu a veškerá organizace byla fakt ukázková! <3

Celá stáž byla přednášková a až na část domácí úkol jsme toho moc nedělaly. Jako domácí úkol jsme dostaly csv s vyčištěnými a daty (upravenými, reálná data se nesmí dostat ven!) a měli jsme za úkol z dat o lidech v klubu Purina (jméno, příjmení, bydliště, počet zvířat, druh zvířete, jméno zvířete a všechny nákupy) udělat vizualizaci dat v Power BI a přednést je.

Upřímně jsem tenhle úkol trochu vybojkotovala. Potřebovala jsem na dobu prezentace domácího úkolu být v Socialsharks. Jako fakt. A navíc jsem během Digitální Akademie přišla na to, že mě vizalizace dat a už vůbec Power BI nebaví.

Z čeho jsem ale byla hodně paf byl jeden pán z Nestlé, který si Power BI zamiloval natolik, že v něm dobrovolně pracuje a učí se v něm nejrůznější novinky i doma mimo práci a je to obrovský nadšenec!

Na závěr bych chtěla shrnout, co mi stáž v Nestlé dala. Seznámila jsem se s několika velmi zajímavými lidmi! Ověřila jsem si, že vizualizace dat mě fakt nebaví a dělat to nechci. Že mi to Nespresso fakt chutná! Že si v Nestlé skutečně cení dat a znají jejich váhu! Nestlé se mi vyjevila jako firma, kde mají skutečně skvělý přístup k holkám, co se chtějí v rámci nejen světa dat zlepšovat! A že korporát, jeho pravidla a fakt, že v korporátu všechno musí procházet sto let trvajícím schvalovacím procesem, fakt zatím není nic pro mě.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..